esmaspäev, 3. märts 2008

Pulmadisain luksusliku meeleolu jaoks.

Kerge on võtta meeldiv sõrmusepadi siit, pulmalehe idee sealt ja las lauakaunistuse pakub välja florist. Pulmakutsel kõiki sümboleid ikka ka – kõik ju paljutähendavad midagi! Kuid nii võibki padi olla nunnult roosa, pulmaleht kollane, lauakaunistuses kasutuses kirjud lilled ja dekoreerivad õhupallid hoopis hõbedaselt läikivad.
Kõik maksis küll korralikku hinda, aga üldmulje pole justkui see õige…
Palju kenam ja glamuursem, tihti ka soodsam on aga läbimõeldud värviskeem, mis loob luksusliku meeleolu. Eriti kui kujunduse aitab luua romantilise hingelaadiga sõbra sõbra sõber.

Toomase ja Olivia kakskeelsele ja –meelsele pulmale disainiti pulmakutse, sõrmusepadi, pulmalipp, kohakaart, menüü, lauaplaan, ametimärgid, pulmalaulik, pulmaleht, oksjonivein, pulmaweb.

Valiti puna-sini-valge värviskeem ja läbivaks ideeks sai sõlmimine, alates kutsetest ja lõpetades lauakaunistusega.

Kutsetel oli läbipaistval esilehel sõlmimise “logo”, mis kordus väikse variatsiooniga šokolaadist “kohakaartidel”.

Sõrmusepadjal läbipaistvate paelte peal sinine ja punane pael sõrmuste hoidmiseks, padja korrapärase rüüziga serv ning punane ja sinine sõlmitud pael kordusid hiljem tervitusšampuse laual ja pulma ametimärkidel.

Sõlmimise logo ideed kandis ka menüü (käikude vahele olid joonistatud sini-punased sõlmed, külaliste lauaplaan (ääristatud sõlmitud punase ja sinise paelaga) ning pulmalaulik, kus siin-seal olid erinevate sõlmede joonised.
Lauakaunistuses kasutati punaseid keldi armastussõlmi vihjena pruudi päritolule, laias klaaskausis ujusid küünalde kõrval rukkililled (vihjena eestlasest peiule) ja punase roosi kroonlehed – detailid pruudikimbust.

Punast ja sinist paela kasutati koos läbipaistvaga lilleseadete juures autol ja kirikus.
Külalistel paluti tuua siniseid, punaseid või valgeid lilli, millest florist tegi peokohas pruudi-peigmehe “presiidiumilauale” uhke kaunistuse.

Oksjonil oli disainsildiga punane vein nimetusega “Šiki mehe saladus”, mis andis mõtlemisruumi - kas silmas peetakse veini, pildil olevat punast roosi või roosi joonisesse peidetud kikilipsu sidumisõpetust.
Oksjonile pandi ka sinine pruudi vanaema-sõlmede motiiviga tehtud makramee-kaelaehe.

Üllatuseks oli sõprade ning äiade-ämmade kaasabil tehtud pulmaleht, mis sisaldas kõike korralikule kõmulehele iseloomulikku – suures fondis sensatsiooni otsivad pealkirjad, urgitsev osa, kus sõna anti “teadjatele", fotokollaaž rajust vallalise-elust.
Vanarahva tarkusi ja õpetussõnu, ostu-müügi-vahetuse kuulutused, koomiks, horoskoop, ilmateade, ristsõna ja “Miljonimängu” küsimused ehk kui hästi tunneb teineteist noorpaar.

Kirjeldas ja disaineri tööjoonised saatis Toomas.

Vaata ka tsitruseteemalise pulma pilte.

Tagasi organiseerijasse.

pühapäev, 2. märts 2008

Pulmaalbum ja külalisteraamat.

Pulmafoto on kaunis mälestus, mis vajab väärikat hoidmist ning seega võib mõelda ka pisut kvaliteetsemale kauni käsitööna valmistatud kaante ja vahelehtedega pulmaalbumile.


Pulmaalbumid on tavaliselt vabapaigutusega ja fotograaf Sven Tupitsa arvates hakkavad fotod nii jutustama oma lugu. „Albumid võimaldava korraga paigutada erineva suurusega fotosid, mis aitavad tuua esile tähthetki ning emotsioone.” ,ütleb ta.
Fotograaf Sven Tupits soovitab valikpiltidest pulmaalbumit kingitusena ka pruutpaari vanematele.

Albumite valik on suur ja mitmekesine. Valida saab valgete kui ka värviliste lehtedega albumite vahel näiteks Kalamaja Fotostuudiost ja EuroFotost.
Kalamajast on võimalik ka kujundatud ja trükitud pulmaalbumit tellida.
Päris oma pulmafotode raamatu saab ise loodud kujundusega trükkida Oma Raamatus - lae aga soft alla ja tulista. Juhendid teevad puust ja punaseks. Ka üsna algajale kujundajale käkitegu, sel viisil, et päris käkk ka välja ei tulegi.

Kui teie pulmas on külalisteraamat, vaadake fotoalbumeid otsides üle ka see valik.
Erinevaid uhkemaid ja vähem uhkemaid külalisteraamatuid saab näiteks Eurofotost , tagasihoidlikuma kujundusega variante Bürooeksperdist.


Kas jäi veel midagi?

laupäev, 1. märts 2008

Pulmakutsete väljamõtlejad ja jällemüüjad + nobedate näppude voor

Aktaprint - pulmaajakirjast leitud aadress. Eks see leht pisut muigama võta, kui ainuke tõsiseltvõetav asi on vabade töökohtade link. Kui nad uue müügijuhi saavad, siis äkki pööratakse tähelepanu ka sellele, et müügiargumendina toodete suurtähes loetelu just eriti ahvatlevana ei tundu, kui seal klikkida ei saa.
Annilill – reklaamib end suurima pulmakutsete valikuga, hinnaklass jääb 8-35 krooni vahele ühe kutse kohta. Tellimuskäsitöö loomulikult eraldi hinnaga. Lehel on 11 nunnut ja pretensioonitut näidet, mis avanevad uude aknasse.
Asub Tallinnas, Pärnu maanteel.
Dada reklaamiagentuur – kui te peale mõtetut introt ja igal lingil tekkivat tõsiselt tüütut tuututamist veel lehelt jalga ei lase, siis võib-olla tulevad kuskilt ka kutsete näidised. Sealt Tartust, Ülikooli 10, olla neid tellitud ja võib-olla kohapeal ei ole asi nii hull kui veebis.
Eventlab - kutsete, laululehtede ja aforismidega loteriipiletite näidised on lehel väljas “graafikatööd sündmusele” lingi all. Kujundustöö on hindamatu ehk hinnakirja ei ole. Villardi 24 on ilmselt Tallinna aadress?
Fotogeen - Kutsed ja tänukaardid valmivad käsitööna, kogused alates 25 tk., maksavad alates a' 25.- Näidiseid silma ei jäänud.
GiftLine - 17 ilusat käsitöökaarti, mille vaatamiseks peab akende hüpitamine lubatud olema ja üleüldse tuleb sealse galerii töötlemiseks jube kannatlik olla, sest loogika on pisut äraspidine. Aga jah, kaardid on tõesti hingega tehtud. Kui nüüd nende eksponeerimine ka tavaloogikale arusaadavaks tehtaks...
www.karto.ee - ma küll ei märganud seal kutsete näidiseid, 5 muu hulgas ka kutseks sobivat kaarti ainult, aga võib-olla pulmaajakirjategijatele tehti eripakkumine?
moisaromantika.ee - hea silmanägemise ja äraarvamisvõimega inimestele. Pisikestel kollastel piltidel on kollasel taustal kollased (?) kutsed. Hinda ei ole, asukoht on ka müstika, ükskõik kui palju seal tausta kord kollaseks kord valgeks vahetaval lehel ringi vaadata.
www.nvtc.ee - Esmapilgul tundub,et pulmaajakiri on võtnud nõuks abiellujaid oma trükises korralikult hanitada, sest see on link Narva Kutseõppekeskusesse!
Tänu heale kirjatuvile Nataljale, kes vihjas õigele alamlehele, tundub, et sealt saab trükiseid tellida küll. Tehke aga arvutis oma kutse valmis ja leppige trükkimises kokku. Valmiskutseid neil siiski ei ole.
Kas pulmaajakiri ei võiks võtta oma linke siiski kontrollida?
Printland OÜ - leht, kus kõlarid peaks jälle välja lülitama, sest lehel õiget kohta otsides hakkab see ootejärjekorra muusika tõsiselt närvidele käima - menüü on selline ebaloogiline ja esimest korda pulmakutseid tellija ei pruugi taibata, kus täpselt tuleb tuhnida. Trükikoja all vihjatakse kutsetele ja reklaamibüroo all kujundusele, hindadele ei vihjata, sest igale tööle lähenetaksella personaalselt. Need, kellele hüppavad aknad default ei meeldi, jäävad sel lehel samuti hätta, sest iga teine link vajab hüpitamist.
www.triip.ee - trükikoda Ecoprint, esimese 8 kriitlise sekundi jooksul pulmakutseid silma ei hakanud, , kuid vaadates tooteid võib eeldada, et sealt saab täisteenuse nii kujunduse kui trükiga. Ehk puhtalt eritellimused.
TT Product – Ilus pulmakutsete galerii, hindadeta. Firma võiks asuda ilmselt Tallinnas.
Ulvi postkaart – firma koduleht kukub informatiivsusest ümber, peale telefoni ei ole seal absoluutselt mitte midagi! Kontaktid saab hoopis teisest kohast. Aga Eesti esimeseks pulmaajakirjaks pretendeeriv üllitus soovitab näe.

Vivesti - tõeline kataloog, kust saab kohe kutse välja valida ja ära tellida. Hind avaneb kui klikkida pildi all infolingil. Sealsamas saab valida standardse pulmakutse teksti kas eesti või vene keeles. Lehel on ka trükinäidis. Firma asub Tallinnas, Lasnamäel.

www.wildereklaam.com - reklaamifirma, ükski link FF-is ei kliki, sest punase-musta-valge-kirjul lehel on nõmesriftis märgitud, et varsti teevad uue lehe, kuid seda teadet näeb alles siis kui uudishimusekundid on jäägitult kadunud. Äkki pulmaajakiri tegi veel pisut nalja kui väitis, et sealt saab pulmakutseid?Ise tegemiseks külastage aegsasti inspiratsiooniks Google wedding invitation märksõnaga pildiotsingut või mõnd veebilehte
ja hankige käsitöötarbeid.


Näiteks proua Tuul võttis osa nobedate näppude voorust ja tegi oma pulmakutse lehvikukujulise selle pildi eeskujul.


Romantiline ja läbimõeldud on ka Kerli pulmakutse.Kaunilt eriline rullitud pulmakutse on mõnusaks väljakutseks käsitööd hindavale paarile.


EDIT: 26.05.2010 Sinu pulmakutse, tehtud käsitööna.
Vot selline huvitav blogikoht, kust võimalus tellida kogu trükitav kujundus - kutsed, kohakaardid, lauaplaanid...
VÄGA hea silmaga kujundajad tunduvad kui galeriile kiirpilk visata.

EDIT: 01.08.2010. Väike pulmakutsete ja kohakaartide tegemise blogi. Puhas käsitöö. Valida on nii romantilisema kui lihtsama joonega kutseid.


Filatelistid soovitavad : kutse teele ikka spetsiaalse postmargiga, eks ole ju :) (Katrin)


Pika jutu juurde.

www.flora.ee - pulmaajakirjas on ikka hea huumorimeelega või vähese arvutikasutusoskusega inimesed tööl. Pulmakutse tekst tuleb siis kuhu kirjutada - pesupulbripakile või küünlale? Või koguni majaseinale, sest kinnisvarahaldusteenust osutatakse ju ka.

Pulmakutse ja R.S.V.P.

Kutsudes külalisi telefoni või SMSi teel võivad nad unustada päeva, kellaaja või sündmuskoha. Veel hullem kui tulevad teie planeeritud udupeenele vastuvõtule lühikestes pükstes ja T-särgis, sest kutsegi oli justkui suusoojaks. Kui olete aga tõesti mõelnud suurejoonelisemale peole, olgu ka kutse pisut parem kui kioskist möödaminnes ostetud ühepoolne lilleline postkaart.
“Kirjalike kutsete saatmine on tänapäeval üks kindlamaid pulmatraditsioone.”, arvab Tartu perekonnaseisuameti registreerija Sirje Juus
Pulmakutseid võib joonistada ise, osta valmis kutsed kauplusest või pulmasalongist, tellida trükikojast. Ainulaadse ja omapärase pulmakutse võib lasta disainida ka kunstnikul kujundusfirmas, kus abistatakse lisaks ka tekstivalikuga. Mõnes käsitööfoorumiski on harrastuskunstnikud vastava soovi korral palju ilusaid kutsekaarte teinud.
Sõltuvalt kutse tekstist on kutsekaardi soovitavad mõõtmed 15×10 cm või 18,5×12 cm. Pulmakutse tekst trükitakse kokkumurtud kutse sisekülje paremale poolele ja see võib olla trükitud, osaliselt trükitud või käsitsi kirjutatud.

Eesti Maksumaksjate Liidu koolitusjuht Inge Ojakäär ütleb Äripäevas, et kutse tekst sõltub konkreetse ürituse sisust - kas see on ametlik või vaba (või hoopis vallatu). Sõnastuse selgusest sõltub, kas külalised saabuvad õigesse kohta ja õigel ajal ning kas nad on korrektse välimusega, sõbralikus meeleolus ja avatud vastu võtma võõrustaja pakutavaid emotsioone ning tegevusi.

Seega kutsele märgitakse:
- pöördumine
Etiketi järgi kirjutatakse kutsed alati kolmandas isikus - "on au kutsuda teid"
- kellele kutse esitatakse
Kui on tegemist abielupaariga, siis märgitakse ühele kutsele mõlema nimed, suunates kutse kogu perekonnale, arvestab kutsuja, et peresündmusest võtavad tavaliselt osa ka lapsed.
Mitteabielusolijad on kena kutsuda eraldi kutsekaartidega, mis on paigutatud ühte ümbrikku.
Prantsuskeelne väljend avec (koos) tähendab, et ürituse korraldajad jätavad külalise enda otsustada, kellega koos ta tuleb.
- sündmuse nimetus, aeg, koht (aadress) ja nimi
Kui pulmapidu ei toimu, märgitakse muu ürituse nimetus (väike koosviibimine, pokaal šampanjat, pidulik lõunasöök vms.)

Kutse all vasakus nurgas on märge riietuse kohta, mis on sel juhul kohustuslik. Külalised tohivad kanda frakki või smokingut ainult sel juhul, kui ka peigmehel on vastav riietus; noorpaarist uhkem olla ei sobi kellelgi.

Paremas aga palutakse kutsele vastata või äraütlemisel sellest teada anda. Kasutatakse prantsuskeelset väljendit r. s. v. p. (Répondez s'il vous plaît) -- palun vastake. (see tähendab vastamist nii tuleku kui mittetuleku korral). Kuna vanema põlvkonna inimesed ei pruugi väljendit teada, võib selle kirjutada ka eesti keeles.
Lisaks on seal telefon ja kuupäev, kellele ja mis ajaks info tuleks edastada.
See peenutsemisena näiv pisidetail aitab teil tegelikult hiljem kulusid täpsustada.

Kutse juurde võib panna ka lisainfot, näiteks peopaiga asukohakaardi, kuid see olgu siis eraldi vahelehel. Stiili ja tunnetuse küsimus on samasse kingiinfo -kingituste nimekiri, aardeümbrike laegas peopaigas, kingi- või lillekonto number - lisamine.

"Ära hüppa üle oma varju", soovitab Tiina Tšatšua – parimaid etiketitundjaid Eestis "Kui panete kutsele kirja etiketireeglid, mis sobivad ürituse eesmärgi, seltskonna traditsioonide, meie kultuuriruumi ja kommetega ning on üheselt arusaadavad ja jõukohased kogu seltskonnale, jääb üle soovida vaid rõõmsat pidu!"

Vajaduste valiknimekirja tagasi.